Strona główna

Drewniana mapa - idealna dekoracja dla pokoju dziecięcego

Super User. Opublikowano w Ok

Dzieci traktują swoje pokoje jak własne przytulne azyle. Uwielbiają spędzać w nich czas i zwykle robią to dosłownie całymi dniami - bawiąc się, odrabiając prace domowe, grając na instrumentach czy po prostu odpoczywając.

Taki pokoik zawsze powinien stymulować rozwój maluszka. Powinien być dla niego źródłem inspiracji i zachętą do nauki oraz aktywnego bądź produktywnego spędzania wolnego czasu. A trzeba przyznać, że akurat mapa drewniana na ścianę jest zdecydowanie inspirującą i motywującą dekoracją pokoików. Maluszek może przesuwać po niej swoim palcem, udając, że właśnie wyrusza w długą fascynującą podróż. Z czasem być może te marzenia się ziszczą. Prawdopodobnie podróże palcem na mapie zostaną zastąpione rzeczywistymi wycieczkami.

Drewniane mapy są naprawdę niesamowicie uniwersalnymi dekoracjami. Podobają się dosłownie wszystkim. Uwielbiają je zarówno dorośli, jak i właśnie dzieci i to dzieci w każdym wieku - od dwuletnich maluchów po dorastających już nastolatków. Najlepiej wspierają one jednak rozwój maluszków. Dzieci w wieku od dwóch do dziesięciu lat dopiero uczą się swojego otoczenia i na spokojnie zapoznają się ze światem. Są jego bardzo ciekawe. Chcą odkrywać odpowiedzi na nurtujące je pytania i pragną dowiedzieć się jak największej ilości rzeczy o całym świecie. A taka mapa zawieszona na ścianie może im w tym pomóc. Na pewno rozbudzi ich ciekawość, pokazując im mnóstwo fantastycznych krajów i uświadamiając je w tym, że nasza ziemia jest naprawdę olbrzymia, mocno zróżnicowana i fascynująca. Taką mapę sami rodzice mogą później świetnie wykorzystać. Wystarczy, że zaczną opowiadać swoim pociechom o różnych krajach i krainach geograficznych, przy okazji wskazując je palcem i pokazując, gdzie się one dokładnie znajdują.

Trzeba też przyznać, że drewniana mapa jest po prostu atrakcyjną dekoracją, co również ma spore znaczenie. Wbrew pozorom nawet dzieci zwracają uwagę na wygląd swoich pokoików. Chcą je upiększać i pragną, by były one jak najciekawsze i jak najbardziej kolorowe. Mapa zawieszona na ścianie na pewno wzbudzi w nich sporą ekscytację, a być może nawet i euforię. Jest to akurat na tyle praktyczna i ciekawa dekoracja, że spokojnie można ją podarować dziecku chociażby z okazji urodzin.Fajne mapy znajdziesz na LOSOKAWOOD.